Czy możliwa jest ciąża mimo krwawienia z odstawienia

Pobierz

Do tej pory wydawało mi się, że krawienie jest wystarczającym potwierdzeniem, że do zapłodnienia nie doszło, jednak Internet pełen jest sprzecznych informacji na ten temat.Biorę tabletki antykoncepcyjne Yasminelle.. Negatywny wynik testu ciążowego z 22 grudnia można już uznać za wiarygodny.. Czasami są krótsze i skąpsze, a czasami nie różnią się od .Czy można być w ciąży mimo wystąpienia krwawienia z odstawienia?. PozdrawiamKrwawienie z odstawienia nie musi występować o konkretnej godzinie.. Ciąża?. Brak miesiączki po odstawieniu - czy to powód do obaw?Witam.. Jest to czas, kiedy przyszła mama powinna zacząć przyjmować kwas foliowy i pozostałe witaminy oraz wykonać podstawowe badania.. Ostatnie zakończyło się półtorej tygodnia temu.. W przypadkach takich jak stres, infekcja itd.. Przejdę od razu do sedna.. 3. skoro używasz podwójnego zabezpieczenia, to w jakim celu .ZAWSZE stosunek odbywał się dodatkowo w prezerwatywie, mimo ze przyjmowałam regularnie,.. Współżyłam z partnerem w tym czasie, ale zawsze dodatkowo zabezpieczaliśmy sie prezerwatywą.. .Żadna z przekazanych przez Panią informacji, nie wskazuje, aby w trakcie przyjmowania leku zaszła jakakolwiek nieprawidłowość mogąca skutkować ciążą.. ZAWSZE stosunek odbywał się dodatkowo w prezerwatywie, mimo ze przyjmowałam regularnie,.Witam.. Mam problem, ponieważ spóźnia mi się okres..

Po ok. 2 ty...Brak krwawienia z odstawienia.

- Strona 2 - ForumGinekologiczne.plWitam.. - odpowiada Redakcja abcZdrowieWitam Przez pół roku brałam tabletki antykoncepcyjne.. Ostatnie krwawienie z odstawienia dostałam 10.. - Czy możliwa jest ciąża, mimo, że wynik testu ciążowego jest negatywny i wystąpiło krwawienie?. KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu Ginekologia Antykoncepcja hormonalna Prawdopodobieństwo ciąży Lek.W dniu stosunku ( przed) wzięłam pierwszą tabletkę ( nowe opakowanie) następnego dnia mimo złego samopoczucia doszłam do wniosku że nie chcę brać tabletek.. 82 poziom zaufania.. Krwawienie z odstawienia wystąpiło dwukrotnie - brązowy śluz w niewielkiej ilości przez parę godzin, to też krwawienie z odstawienia.Podczas pierwszych miesięcy stosowania doustnej antykoncepcji zdarza się, że krwawienie z odstawienia wcale nie występuje.. Biorę tabletki antykoncepcyjne Yaz i jestem przy 2 opakowaniu.. Jednak aby się upewnić proponuję wykonanie testu ciążowego.. Współ.Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.. Jeżeli krwawienie z odstawienia wystąpiło, to przyjmuje się, że świadczy to o braku ciąży.. Zdarzenia, które ostatnio miały miejsce mogły doprowadzić do zapłodnienia.. Przyjmuje się, że jeśli występuje krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, to nie ma ciąży..

Po tej dacie nie nastąpiło krwawienie z odstawienia.

Sytuacja, w której kobieta byłaby w ciąży i dostała krwawienia związanego z przebiegiem ciąży (patologicznego, nieprawidłowego) akurat w dniach z odstawienia jest hipotetycznie możliwa, ale mało prawdopodobna.Witam serdecznie, Jeżeli wystąpiło krwawienie z odstawienia to prawdopodobieństwo ciąży jest małe.. Co prawda krwawienie z odstawienia nie wyklucza ciąży na 100% ale czynią ją mało prawdopodobną.. - Forum medyczne lekarskie, pytania, odpowiedzi, porady medyczne online - Odpowiada GinekologMc temu nie dostałam krwawienia z odstawienia, byłam u gin, powiedział, że śluzówka jest tak cienka, że na pewno nie doszło do owulacji a tym bardziej zapłodnienia.. - Forum medyczne lekarskie, pytania, odpowiedzi, porady medyczne online - Odpowiada Ginekologczy jest to możliwe?tabletki biorę regularnie max pol h opóźnienia.. Witam, bóle piersi mogą zwiastować zmiany hormonalne spowodowane choćby stosowaniem antykoncepcji hormonalnej.. Brałam od czerwca tabletki antykoncepcyjne Y**.. Czy mogę być w ciąży mimo krwawienia z odstawienia - ForumGinekologiczne.plzakłada się, że jeżeli krwawienie z odstawienia pojawi się w danym cyklu, to ciążę można wykluczyć.. Nie mogę stwierdzić jednoznacznie czy było mniej obfite ponieważ u mnie bywa z tym różnie..

Mam skąpe ale regularne krwawienia z odstawienia.

Jeśli jednak mimo wszystko cokolwiek Panią niepokoi, proszę skonsultować się z ginekologiem.Zastanawia mnie natomiast kwestia tego czy krwawienie z odstawienia, które u mnie wystąpiło 2 dni po stosunku jest potwierdzeniem braku ciąży?. Jednak, wprawdzie bardzo rzadko, ale się zdarzają krwawienia w terminie przypadającej miesiączki (lub krwawienia z odstawienia) w ciąży.. Prawdziwą miesiączką jest dopiero kolejne krwawienie.. redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.. od 2 miesiecy biore pigulki.. Od dwóch miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, w tym czasie sypiałam z partnerem kilka razy.. Dodam, że wystąpiło w oczekiwanym dniu, czyli jak zawsze od prawie dwóch lat i było bolesne.. może wystąpić wcześniej lub później niż zazwyczaj.. Stosunki bardzo rzadko(ok 4-6 na miesiąc), krwawienie z odstawienia miałam tabletki-krwawienie z odstsawienia,a mimo wszystko ciążaKrwawienie i ból w ciąży.. 1. łykając codziennie tabletki o stałej porze szansa na ciąże jest znikoma czyli bliska 0 (wyjątek choroba, gdzie trzeba zabezpieczać się podwójnie przez 7 dni) 2. używając tabletek antykoncepcyjnych regulanie i prezerwatywy na 100% nie będzie się w ciąży..

Ciąża mimo podwójnego zabezpieczenia i krwawienia z odstawienia?

Ostatnią tabletkę przyjęłam 23 sierpnia.. W tym miesiącu nie wystąpiło u mnie krwawienie z odstawienia i nie wiem dlaczego, boje się że mogę być w ciąży :( Dodam, że współżyłam z chłopakiem, zdażyło mi się też zwymiotowac jedną tabletke, ale po tym zdarzeniu już nie uprawiałam sexu.opóźnienie krwawienia z odstawienia, wzmożona senność, uczucie zmęczenia, zmienne nastroje, rozdrażnienie, nudności i wymioty, tkliwość i ból piersi, zmiany apetytu, wrażliwość na zapachy.. 6-tego dnia zapomniałam wziąć o godz. 20. i zażyłam ją.. - Czy mogę być w ciąży mimo krwawienia z odstawienia?. Redakcja abcZdrowie.. Pozdrawiam Specjalista chorób wewnętrznych.Autor: Getty Images.. Test ciążowy najlepiej wykonać po 2 tygodniach od stosunku.. Mimo że zdania są podzielone, żadne rozwiązanie nie ma szkodliwego wpływu ani dla kobiety .czy możliwa jest ciąża więc 3 miesiące temu urodziłam córeczke.. Mimo to należy rozpocząć kolejne opakowanie tabletek w wyznaczonym terminie, czyli po 7 dniach przerwy.Inni eksperci uważają, że należy odczekać trzy miesiące po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a ciążą.. Od około tygodnia mam wzdęty i twardy brzuch, odczuwam od czasu do czasu kłucie i ciągnięcie w podbrzuszu, czasem nudności.. W przeciwnym wypadku konieczne jest wykonanie testu ciążowego przed rozpoczęciem kolejnego blistra, choć oczywiście brak krwawienia z odstawienia podczas kilkudniowej przerwy może wystąpić nawet mimo braku ciąży.Gość.. Warto jednak pamiętać, że bardzo rzadko, ale zdarzają się .Pozwalają one na wstępne zdiagnozowanie takich chorób i nieprawidłowości, jak m.in. COVID-19, AIDS, borelioza, infekcje intymne, niedobór witamin i minerałów, angina czy alergia, a także umożliwiają np. określenie dni płodnych, sprawdzenie czy jest się w ciąży lub wykrycie obecności narkotyków w organizmie.Nie wyklucza ciąży, ale jest prawie niemożliwe aby była Pani w ciąży w takiej sytuacji.. Od 4 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt