Nieprawidłowy zapis eeg u dziecka forum

Pobierz

Z drugiej strony u dzieci, które mają padaczkę, zapis EEG wykonany między napadami może być prawidłowy.. EEG pozwala na umiejscowienie procesu chorobowego w określonej okolicy mózgu.. Wynik takiego badania zawsze powinno się interpretować w oparciu o dane z wywiadu, badanie fizykalne i inne badania dodatkowe.. Niedotlenienie mózgu może doprowadzić do śmierci dziecka lub do uszkodzenia centralnego układu nerwowego, kory mózgowej i pnia mózgu.. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Nieprawidłowy zapis nie oznacza zatem, że rozpoznajemy padaczkę lub inne schorzenie neurologiczne.. Nas to też czeka po raz 5ty, niestety.. Zdarza się, że część osób, które nie mają problemów neurologicznych ma nieprawidłowy zapis EEG i odwrotnie, nieraz pacjenci chorujący na padaczkę, mają prawidłowy zapis EEG, jeśli badanie wykonuje się między napadami padaczkowymi.Nieprawidłowy zapis EEG u dziecka, a zamartwica urodzeniowa.. ), ale widzę, że dobrze nie jest.. Tak jak może wystąpić prawidłowy zapis EEG u pacjenta, u którego występują typowe napady padaczki .. symetryczna synchroniczna, słabo zróżnicowana przestrzennie.. do 270uV.Wynik eeg następujący : Zapis wykonany w senności i śnie spontanicznym, Artefakty.. Nie znam się na tym zupełnie (jest tu ktoś kto się zna?. Opis badania: w trakcie badania we wszystkich okolicach rejestruje się fale ostre, zespoły fala ostra z następową falą wolną i zespoły wolna i-fala 2Hz o ampl..

To nie jedyny nieprawidłowy zapis EEG u dzieci.

Ponadto, tak jak powiedział Pani lekarz, część populacji ludzi zdrowych ma nieprawidłowy zapis EEG.. Cechy bioelektryczne senności i snu wyrażone.. Dostałyśmy skierowanie na rezonans, ale 1. chyba nie wytrzymam do tego czasu .Nieprawidłowy wynik EEG.. Okresowo widoczny jest niewielki .sam nieprawidłowy zapis eeg bez napadów padaczkowych jest bardzo częsty u zdrowych ludzi gdyby pisało coś w stylu "napad wywołany światłem albo hiperwentylacją" to wtedy można coś myśleć robi się je, bo napad padaczki może wyglądać jak psychoza (to nie tylko trzepanie ciałem na wszystkie strony)Wszystko na temat: nieprawidlowe eeg.. Nieprawidłowy wynik EEG u dziecka może wyjaśnić ponadto przyczyny omdleń i utraty przytomności, bólów .Badanie elektroencefalograficzne u dzieci, fot. panthermedia.. Zdarza się, że część osób, które nie mają problemów neurologicznych ma nieprawidłowy zapis EEG i odwrotnie, nieraz pacjenci chorujący na padaczkę, mają prawidłowy zapis EEG, jeśli badanie wykonuje się między napadami padaczkowymi.ja mam 35 lat a mój wynik to ' Zapis nieprawidłowy z widocznymi podczas fotostymulacji zmianami zlokalizowanymi w prawej okolicy skroniowej w postaci krótkich napadowych serii ostrych fal- alfa 6-8Hz do 85 uV z tendencją do dwuskroniowej napadowości tych fal - na tle przyspieszonej czynności podstawowej alfa - beta 8-13 -15 Hz do 30 - 60 uV.Hv nie zmienia obrazu eeg.Interpretacja EEG to bowiem naprawdę trudna sztuka..

EEG głowy dziecka jest bardzo bezpieczne.

Na tle zapisu w senności i śnie uogulniona czynność grup fal ostrych o amplitudzie do 150 Hz.. Ludzie chorzy mogą natomiast nie mieć zmian w EEG.Forum neurologiczne » Neurologia » Nieprawidłowy zapis EEG u dziecka Nieprawidłowy zapis EEG u dziecka Niedawno moja córka miała badanie EEG podczas snu, które wykazało fale ostre z zastępową falą ostrą i zespoły wolnej fali.Neurolog skupiła się na nadruchliwości mojego dziecka i zleciła badania EEG a teraz chce by zrobić Tomografię komputerową głowy - czy to potrzebne.. Poniżej opis badania ,, Zapis EEG wykonany w czuwania, bez leków.. Niestety trudno interpretować ten zapis nie znając historii choroby dziecka.Ma Pani rację, EEG wykonane u osoby chorującej na padaczkę, rejestrowane w momencie, gdy nie występuje napad padaczkowy, może być w granicach normy i odwrotnie, czasem osoby nie chorujące na padaczkę mają nieprawidłowy zapis EEG.. Neurolog dziecięcy zalecił co 6 mcy EEG.. Temat: nieprawidłowy zapis eeg (8) Witam, Moja dwóipółletnia córka miała wykonane eeg w czasie snu (z powodu bezdechu po zastrzyku).. Zamartwica płodu, czyli niedotlenienie płodu jest bardzo poważnym stanem podczas ciąży i porodu..

Wniosek: zapis nieprawidłowy.Re: Badanie EEG u dziecka jak to wyglada?

Dlatego nie leczy się jedynie nieprawidłowego zapisu EEG, ale objawy występujące u pacjenta.Nieprawidłowy zapis EEG występuje u niewielkiego procenta zdrowych osób i nie świadczy o padaczce.. Pozwala na rozpoznawanie, a czasem wykluczenie padaczki.Badanie leketroencefalogiczne (EEG) u dzieci wykonuje się w przypadku podejrzenia schorzeń neurologicznych lub po urazach.. Po badaniach EEG nie wytłumaczyła, co oznaczają wyniki.. Dostała skierowanie na EEG.. Zaburzona czynność po.złe wyniki EEG - Forum dla rodziców: maluchy.pl « ciąża, poród, zdrowie dzieci - A_KA napisał w zdrowie i pielęgnacja dziecka: Młoda trafiła do neurologa z uwagi na bóle głowy.. Mimo tych zastrzeżeń, dobrze wykonany i właściwie oceniony zapis EEG jest podstawą dla postawionego na gruncie objawów klinicznych rozpoznania padaczki, a przede wszystkim określenia rodzaju zespołu .. Sprawdź, dlaczego tak się dzieje!. Padaczka jest chorobą rozpoznawaną w oparciu o objawy kliniczne, a badanie EEG jest jedynie badaniem dodatkowym.Powtórzone badanie EEG po raz kolejny ujawniło nieprawidłowy zapis z obecnością zmian napadowych.. Cechą charakte-rystyczną u wcześniaków jest brak ciągłości zapisu, pole-gający na występowaniu okresów ciszy bioelektrycznej przedzielonych występowaniem fal o różnej morfologii i częstotliwości [1,2].Nieregularne czynność podstawowa tgeta 6-7c/s o ampl..

Jednym z najczęściej występujących zapisów EEG u dziecka to fale ostre w EEG.

Część osób, które nie mają problemów neurologicznych ma nieprawidłowy zapis EEG i odwrotnie - nieraz pacjenci chorujący na padaczkę, mają prawidłowy zapis EEG, jeśli badanie wykonuje się między napadami padaczkowymi.Dlatego też ważne jest, aby wynik badania EEG interpretować wraz z całością danych o pacjencie, takich .Nieprawidłowy zapis EEG nie musi bowiem świadczyć o występowaniu istotnej patologii.. mogą być podstawa do postawienia .Proszę o wytłumaczenie co oznacza wniosek z zapisu EEG u 7-letniego dziecka: *Zapis nieprawidłowy we wszystkich okolicach z maks. w przednich okolicach nadmiar czynności wolnej theta oraz we wszystkich okolicach z przewagą w tylne nadmiar czynności szybkiej niskonapięciowej.. U małego pacjenta taki wynik wskazuje najczęściej na padaczkę.. Nieprawidłowy wynik EEGDzisiaj odebrałam wynik EEG mojej 9 letniej córki , cytuje w całości ; Zapis wykonany w czuwaniu, zróznicowany przestrzennie .Badanie EEG ma ograniczoną wartość diagnostyczną.. Informowałam psychologa oraz wychowawców, że z dzieckiem coś się dzieje.Nieprawidłowy zapis EEG może wystąpić u osób zdrowych, a poprawny u chorych.. Na podstawie wyników badania EEG oraz obrazu klinicznego rozpoznano padaczkę i do leczenia włączono kwas walproinowy, uzyskując poprawę stanu klinicznego w postaci zmniejszenia częstości napadów złości i agresji.Nieprawidłowy zapis EEG nie musi bowiem świadczyć o występowaniu istotnej patologii.. Podsumowując należy podkreślić, iż zapis EEG jest bardzo cenną metodą diagnostyczną w przypadkach padaczki u dzieci, jest metodą bezpieczną i nieobarczającą dzieci naświetlaniem czy koniecznością znieczulenia.. Podsumowując należy podkreślić, iż zapis EEG jest bardzo cenną metodą diagnostyczną w przypadkach padaczki u dzieci, jest metodą bezpieczną i nieobarczającą dzieci naświetlaniem czy koniecznością znieczulenia.. Napisz do nas.. U noworodków które przeżyły .Badanie elektroencefalograficzne u dzieci, fot. panthermedia.. Zapis zróżnicowany przestrzennie.Upośledzenie w lekkim stopniu i nieprawidłowy zapis EEG u dziecka Witam, moja córeczka ma obecnie 6 lat i 10 miesięcy, uczęszcza do przedszkola z oddziałami integracyjnymi od dwóch lat..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt