Przekształć zdania z konstrukcji czynnej na zdania w konstrukcji biernej

Pobierz

Zeszyt ćwiczeń cz. 2, Zeszyt ćwiczeń Strona 121 3 Zadanie 5 Zadanie 6 Zadanie 7 Zadanie zdanie w konstrukcji czynnej zdanie w konstrukcji biernej Pokaż więcej.przekształć zdania z konstrukcji czynnej na bierną jeśli się da i określ typ dopełnień (dalsze czy bliższe) 1.. Strona 121.. Ogródek został przekopany przez tatę.. - Stary rower został zabrany przez dziadka.. ↓ Wolontariusze odwiedzą w szpitalu ciężko chore dzieci.. Między nami 6.. Zadanie.. Polecenie 2. d) Dziewczęta będą przygotowały posiłki .Przekształć zdania z czasownikiem w stronie czynnej na zdania z czasownikiem w stronie biernej lub odwrotnie.. Polecenie 2.. Zadanie.. Przykład.. 2013-01-06 14:02:56; Jak przekształcić w zdanie złożone?. 2011-11-08 19:45:04; Podane zdania przekształć w zdania o konstrukcji czynnej ( czyli w zdania z czasownikami w stronie czynnej ) Tylko 2 przykłady!. :(Pytania .. Jeśli zmienimy szyk, czyli kolejność wyrazów w tym zdaniu, to zostanie wyeksponowana informacja nie o wykonawcy czynności, ale o przedmiocie tej czynności.Zamień zdania z konstrukcji czynnej na bierną : a) W 146 r. n.e legiony rzymskie zrównały z ziemią kartaginę.. Question from @ - PolskiPomóżcie Przekształć zdania z konstrukcji czynnej na bierną lub odwrotnie.. Sklep został zamknięty na czas remontu.. Proszę pomóżcie!. Kolejka w sklepie jest obsługiwana przez dwie kasjerki w sklepie..

9 a) Przekształć zdania z konstrukcji czynnej na konstrukcje bierna.

Sprawiono, że posprzątał pokój.. Kolejka w sklepie jest obsługiwana przez dwie kasjerki w sklepie.. Ojciec naprawił ogrodzenie.. Dozorca dokładnie posprzątał podwórko.. 87 Rozmaite wykładniki strony biernej są przedmiotem uwagi w rozdz.. Wszystkie pytania; .. Przekształć podane zdania w stronie czynnej na zdania w stronie biernej.. Skorzystaj z podpowiedzi przeciętny nastolatek wystawia na próbe cierpliwosc doroslych Doroslych jest wystawiana Mlodzi ludzi w okresie dojrzewania często krytykuja starszych Chlopcy i dziewczęta zaskakuja rodziców swoimi reakcjami 1 Zobacz odpowiedź Reklama Odpowiedź 4.4 /5 18Polecenie 1.. Angielski.. zdanie w konstrukcji biernej.. 2013-10-23 17 .. ↓Nov 16, 2021STRONA BIERNA.. :(2010-11-22 16:35:41 zdanie w konstrukcji biernejzdanie w konstrukcji czynnej Odpowiedź na zadanie z Między nami 6.. Często strona bierna występuje w tekstach pisanych, A book will be written.Zadanie: podane zdania przekształć ze strony czynnej na bierną w każdej parze podkreśl dopełnienia a przewodnik zapoznał nas z twórczością matejki b Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.. Tort był zrobiony przez mamę.. b) Chętnie widzimy tego kolegę w naszym domu .. Wujek Bogdan złowił gigantyczną rybę.. Odpowiedź nauczyciela Autor odpowiedzi Sylwia 35050 Nauczycielprzekształć zdania z konstrukcji biernej na czynną.•Żaglowozy były stosowane przez Chińczyków w tym samym czasie co w Europie• Prawdopodobnie Stevin został zainspirowany przez Chińczyków• Żaglowozy były wykorzystywane przez przedsiębiorców do przewozu towarów ..

Przekształć zdania z konstrukcji czynnej na bierną.

Proszę pomóżcie!. Wujek Bogdan złowił gigantyczną rybę.. niemiecki biznesmen Schliemann.. 2) Igrzyska są organizowane co cztery lata.. 4) Ćwiczenia z fizyki są odrabiane przez siostrę.. Sklep został zamknięty na .. Przekształć zdania z konstrukcji czynnej- Zadanie 5: Między nami 6.. 1) Chłopiec zapalił znicz olimpijski.. Krawcy obszyli ją tysiącami guzów in progress 0 polski Sadie 5 monthsPrzekształć zdania z konstrukcji czynnej na bierną i odwrotnie , podkreśl orzeczenia.. a) W 1814 r. pewien szkocki woźny wynalazł tablicę szkolną b) Pierwsza krzyżówka została opublikowana w nowojorskiej gazecie w 1913 r. Question from @Ala1802 - Gimnazjum - PolskiNov 17, 2020Została sprowadzona ta roślina z Ameryki Środkowej W konstrukcji pasywnej nazwę sprawcy czynności poprzedza przyimek e 'przez'.. 2012-03-04 17:30:20; Jak przekształcić zdania w stronie czynnej na stronę bierną?. Zwróć uwagę na wyróżnione wyrazy.. Bezokoliczniki typu perfect, progressive lub passive mogą również występować w stronie biernej, np.: Example.. Grupa archeologów odnalazła cenne monety średniowieczne.. Zmusiłem go żeby posprzątał pokój.. Przekształć zdania z konstrukcji czynnej na bierną.. Ogródek został przekopany przez tatę.. ↓ Konserwatorzy zabytków odrestaurowali starą budowlę .. Nic dziwnego że najzamożniejsi ozdabiali nimi swoje ubiory..

Przekształć zdania z konstrukcji biernej na czynną.

Arystokracja traktowała guziki niczym biżuterię 2.. Dozorca dokładnie posprzątał podwórko.. Książki.. Zadanie.. 2013-10-08 19:56:01; Jak przekształcić zdanie?. - Auto jechało za szybko.. 2013-01-16 16:00:15; podane zdania przekształć w zdania o konstrukcji biernej (czyli w zdania z czasownikami w stronie biernej) 2010-10-05 18:01:36; Zamień tam gdzie to możliwe zdania bierne na czynną i odwrotnie.. ↓ Pracownicy poczty układali ogromne paczki świąteczne.. a) Ta książka została przeczytana przeze mnie z przyjemnością .. 2011-11-02 18:34:28; Zamień zdania z konstrukcją czynną na konstrukcje bierną .Podkreśl orzeczenia , a następnie przekształc zdania z konstrukcji czynnej na bierną lub odwrotnie .. Zadanie.. 2013-09-09 15:02:31Przekształć zdania o konstrukcji biernej na zdania o konstrukcji czynnej 1) Jesteśmy codziennie wzywani na rozmowy przez pedagoga szkolnego.2) To drzewo zostało złamane przez huragan.3) Ci aktorzy znani są przez wszystkich.. Król Francji Franciszek I miał wyjątkową szatę.. Zeszyt ćwiczeń cz. 2 - strona 121 Klasa 6 szkoły podstawowej Przedmiot Język polski Wybierz książkę Między nami 6.. - Malarz zorganizował tę wystawę.. 3) Pierwszy wyścig motocyklowy zorganizowali Anglicy..

2013-10-23 17 ...Przekształć zdania z konstrukcji czynnej na bierną.

- Jej znajomy pięknie śpiewał piosenkę.. zdanie w konstrukcji czynnej : Pokaż .Mar 18, 2021Możemy to osiągnąć poprzez zmianę kolejności wyrazów.. Przekształć zdania z konstrukcji biernej na czynną.. Question from @demoniasz - Szkoła podstawowa - PolskiJęzyk polski Przekształć zdania z konstrukcji czynnej na bierną i odwrotnie.. 5) Monety były używane przez Greków około 2600 lat temu.. Question from @Rasias - Gimnazjum - PolskiZamień zdania z konstrukcją czynną na konstrukcje bierną.. Zeszyt ćwiczeń cz. 2.. Zrobiłam to zadanie ale chcę się upewnić.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Podane zdania przekształć w zdania o konstrukcji czynnej ( czyli w zdania z czasownikami w stronie czynnej ) Tylko 2 przykłady!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt