Krajobraz sawanny i stepu prezentacja

Pobierz

Przez resztę roku jest bardzo sucho.. Zajmują one tereny w Afryce, Australii, Ameryce Południowej i Północnej.. Paulina PestkaTen rodzaj stepu wykształca gleby bielicowe.. przed rozpoczęciem lekcji.. Krajobraz śródziemnomorski.. Dziś zapraszam na e-lekcję, proszę być w gotowości 5 min.. Występują w nich, obok traw (np. Setaria), palmy: dum (Hyphaene thebaicum) lub winodań (Borassus aethiopicum), wierzby (Salix woodii), rzadziej bambusy (Oxytenanthera abyssinica).20.. Przyporządkuj krajobraz do fotografii:SAWANNA.. Krajobrazy sawanny i stepu wyjaśniam znaczenie terminów: sawanna,step, preria, pampa wskazuję na mapie świata obszar występowania sawann omawiam na podstawie klimatogramu cechy charakterystyczne klimatu strefy sawann rozpoznaję na ilustracjach rośliny i zwierzęta typowe dla sawanny afrykańskiejCzym jest klimat?, Wymień składniki pogody., Co możemy odczytać z klimatogramu?, Jak liczymy średnią roczna amplitudę temperatury powietrza., Jak liczymy średnią roczną temperaturę powietrza?, Jak liczymy roczną sumę opadów?, Co to są strefy klimatyczne?, Jakie czynniki mają wpływ na klimat?, Czym charakteryzuje się klimat górski?, Jakie są różnice między klimatem .Ameryka - część świata położona na półkuli zachodniej (prócz części wysp archipelagu Aleutów), w skład której wchodzą dwa kontynenty: Ameryka Północna i Ameryka Południowa, połączone Przesmykiem Panamskim (region ten nosi nazwę Ameryka Środkowa)..

Krajobraz sawanny i stepu.

Wiosną i latem na sawannie jest zielono, naturalnie.. Powierzchnia Ameryki wynosi 42,5 mln km², a zamieszkuje jąKrajobraz sawanny jest zmienny.. Jak więc tu żyją?. Sawanny znajdują się w strefie klimatów równikowych.. jakie są cechy klimatu prowadzące do powstania stepu.Public Canvases.. Dziś próbujemy pracować na TEAMS.. Krajobraz Sawanny.. Samodzielna praca ucznia: 1.Play this game to review Geography.. Przyroda ożywiona, nieożywiona i elementy stworzone przez człowieka.. Już wiesz.. Czasami zwierzęta wpadają w panikę i zaczynają uciekać, kiedy w pobliżu pojawi się lew.Temat: KRAJOBRAZ SAWANNY I STEPU.. Przyporządkuj krajobraz do fotografii: SAWANNA Preview this quiz on Quizizz.. wg Edytagustaw.. Częściej tereny te, wykorzystuje się do pasterstwa niż do rolnictwa ze względu na mniejszą zawartość próchnicy piołunowe - najuboższe gatunkowo; gleba zawiera niewiele związków odżywczych i jest mocno zasolona, dlatego rzadko jest wykorzystywana rolniczoKrajobraz sawanny afrykańskiej.. Pokazywany jest na wielu filmach przyrodniczych i przygodowych.. Widać na nich rozległe przestrzenie porośnięte pojedynczymi drzewami.. Razem wiosna i lato jak i jesień oraz zima.. sStepy to rozległe, bezdrzewne równiny porośnięte głównie trawami.. Comments.. Który zestaw przedstawia we właściwej kolejności strefy krajobrazowe od równika do bieguna?Zwierzęta afrykańskiej sawanny ..

Krajobrazy sawanny i stepu Wykonał Filip Stefanowski.

Klimat strefy sawann Na północ i południe od wilgotnych lasów równikowych rozciągają się sawanny.. Obfite opady deszczu występują w okresie kalendarzowej wiosny i lata, tj. w tych porach roku, kiedy słońce nad sawanną góruje wysoko, blisko zenitu.Opis Sawanny.. W związku z tym przed lekcją zaloguj się na outlooka i wejdź w ,,9 kropek (lewy górny róg)" i otwórz TEAMS.. Na tych terenach można czasem zobaczyć ogromne stada antylop i zebr, przemierzają je słonie i żyrafy.Przyroda stepu.. Na tych równinach znajdują się duże stada zebr i żyraf.. Można powiedzieć, że są tam 2 pory roku.. Obszary okołobiegunowe.. Step nie daje zwierzętom dobrego schronienia ani przed drapieżnikami, ani przed upałem, mrozem i wiatrem.. Opady w ciąguSTEPY I SAWANNY SAWANNY STEPY FLORA FLORA FAUNA FAUNA Stepy dzielimy ze względu na dominujące gatunki traw: Sawanny dzielimy na: ROŚLINOŻERCY DRAPIEŻNICY żyrafy zebry serwale lwy słonie lamparty DRAPIEŻNICY ROŚLINOŻERCY susły kojoty pieski preriowe świstaki orły sokoły ŁĄKOWEKrajobrazy sawanny i stepu Zapoznaj się z rozmieszczeniem strefy sawann mapa str. î ì , a następnie posłuchaj pierwszej części lekcji dotyczącej klimatu, świata roślin i zwierząt oraz życia mieszkańców strefy sawann.krajobrazy sawanny i stepu •zapoznajcie siĘ z prezentacjĄ •na koŃcu prezentacji znajdziecie link do zapowiedzianej kartkÓwki z kontynentÓw •nie musicie mi odsyŁaĆswoich odpowiedzi mailem, wasze wyniki otrzymujĄautomatycznie •termin rozwiĄzania testu: 5 maj godzina 12:00 -8 maj godzina 20:00 •miŁej nauki i powodzenia Klimat na sawannie Strefa sawann Na sawannie jest gorąco w ciągu roku, ale występują dwie pory roku, pora sucha i pora deszczowa..

Elementy krajobrazu.

Wśród traw żyje wiele owadów, m.in. szarańczaki, mrówki, a także termity, które budują potężne kopce - termitiery.. Sawanna afrykańska - obszar porośnięty głównie trawami i roślinami zielnymi Klimat gorący - wysokie temperatury powietrza panują tu przez cały rok O życiu decyduje dostępność wody.Title: Step Author: Jessi Created Date: 6/21/2012 4:01:55 PMPoniżej znajdziecie zadania i lekcje dla poszczególnych klas, które pomogą Wam opanować i utrwalić materiał podstawy programowej.Sawanny zalewowe nad brzegami rzek w zasadzie nie sposób odróżnić od właściwych lasów.. Jest to najgorszy okres dla zwierząt i ludności tam zamieszkałych, ponieważ w czasie suszy kończą się .Prezentacja wykonana w ramach projektu edukacyjnego pod kierunkiem pani Elżbiety Sielickiej Grupa projektowa: Klaudia Łubko Weronika Pisiecka Karol Czerwiec Klasa II c Temat projektu: Szczególne osiągnięcia polskiego himalaizmu Himalaje Informacje ogólne Łańcuch Himalajów leży w południowej Azji, ma ponad 2,5 tys. km długości i około 250 km szerokości.Każdy z nas kojarzy krajobraz sawanny.. SAWANNA-trawiasta formacja roślinna, strefy międzyzwrotnikowej o klimacie gorącym z wyraźnie zaznaczoną porą suchą, trwającą od 3 do 9 miesięcy oraz porą deszczową.Krajobrazy sawanny i stepu Sortowanie grup..

Krajobraz sawanny i stepu DRAFT.Krajobraz naturalny i kulturowy.

Transcript sawanna trawiasta.. Natomiast jesienią i zimą jest tam upalnie, piaszczysto.. Wyżyny i góry w Polsce - klasa 5 Teleturniej.. Spośród gadów na sawannie licznie występują węże; często też spotyka się gekony, a w koronach drzew - kameleony.. Zachęć koleżankę/kolegę do skorzystania z tego źródła.Prezentacja 2. sawanna trawiasta download report..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt