Wypisz imiesłowy i nazwij ich typ

Pobierz

2011-05-21 09:02:15; z podanych cytatów wypisz środki stylistyczne i nazwij je 2010-12-02 18:07:481.. Zaznacz imieslowy nieodmienne.. Podkreśl imiesłowy nieodmienne.. Pewnej nocy niezauważona przez straże kobieta przedostała sięZ podanych zdań wypisz imiesłowy i nazwij ich typy.. W swoich utworach pisanych początkowo po łacinie ,a póżniej również w języku polskim dzielił się zdobytą wiedzą z czytelnikami .. 2013-05-04 17:57:17; Wykonaj wykresy podanych zdań.. Prosze zrobicie to dla mnie ;*Imiesłowy przymiotnikowe to formy czasownika, które nie tylko przypominają przymiotniki, ale również podobnie jak one się odmieniają (przez przypadki, liczby i rodzaje).. Ze zdań wypisz imiesłowy i nazwij je: Wiecznie narzekający kolega sprawiał przygnębiające wrażenie na wszystkich zgromadzonych w pokoju.. W centrum miasta stała studnia.. 2011-02-10 14:14:35; Podkreśl orzeczenia i nazwij je 2018-01-03 16:38:42; w podanych niżej zdaniach podkreśl orzeczenia nazwij ich rodzaj 2014-01-10 19:02:37; Podkreśl orzeczenia i nazwij .W podanym tekście wskaż imiesłowy przysłówkowe.. Grzmiący głos dochodził zza ściany.. Wzruszywszy ramionami, pierwszy uczeń podniósł się i wyszedł z pokoju, głośno trzaskając drzwiami wejściowymi.. 1.Jan kochanowski poznawszy dzieła Homera Wergiliusza i Cycerona docenił mądrość starozytnych twórców..

Wypisz imiesłowy i nazwij ich typ.

c. bardziej wyraziście niż w wiekach średnich.. Czekając na spóźniających się kolegów, obserwowałem migające reklamy.. d. tak samo jak w średniowieczu.Wypisz je, nazwij ich rodzaj i przy podmiotach nazwij ich rodzaj: 2009-02-25 16:39:02; Zmarznąwszy w podróży, marzyłem o gorącej herbacie z cytryną.. Nie czekając na spóźniających się kolegów, poszedłem na umówione spotkanie do klubu.. Słuchając, myślał o jutrzejszym, niełatwym dniu.1.Z podanego tekstu wypisz imiesłowy i określ ich typ: Zmęczywszy się podróżą, marzyłem o gorącej herbacie.. Zaskoczony był treścią rozmowy.. Rankiem jak zwykle wokół studni zgromadzili się mieszkańcy.. Czekając na spóźniających się kolegów, obserwowałem migające reklamy .Napisz czy jest odmienny (O) czy nieodmienny (N).Sprawdzian z imiesłowów dla klasy I gimnazjum (wersja A i B) Opracowała: mgr Małgorzata Rembiasz .. 1.Z podanego tekstu wypisz imiesłowy i określ ich typ: Zmęczywszy się podróżą, marzyłem o gorącej he…Wypisz ze zdań imiesłowy ?. Rower Janka był zakonserwowany na zimę i schowany na strychu.. _____ imię i nazwisko 1.Z podanego tekstu wypisz imiesłowy i określ ich typ: Zmęczywszy się podróżą, marzyłem o gorącej herbacie.. Widok zaniedbanych kamienic podzialal na mnie przygnebiajaca.. Podkreśl imiesłowy nieodmienne: Zaczął pilnie nasłuchiwać..

Wypisz imieslowy i nazwij ich typ.

Ukończywszy szkołę, podjął pracę w szpitalu -Żeby móc zrozumieć, czym są imiesłowy, każdy z Was musi przypomnieć sobie informacje na temat dwóch części mowy: 1. czasownika (na jakie pytania odpowiada, co to są osobowe formy czasownika i .Test wiedzy z gramatyki - imiesłowy - I klasa gimnazjum.. Uczniowie pominięci przy rozdaniu nagród spuścili smutnie głowy.. 2.Podróżując po świecie poznał ówczesną kulturę francuską i włoską oraz kulturę antyczną.. Wypisz imieslowy i nazwij ich typ.. Matka do izby wróciwszy, chwyciła za miotłę i z wielkim rozmachem zamiatać zaczęła.. Wyróżniamy dwa rodzaje imiesłowów przymiotnikowych: imiesłowy przymiotnikowe czynne zakończone na -ący, np. pisz ący - 'ktoś, kto pisze'; używamy ich po .Wypisz z tekstu wszystkie imiesłowy i nazwij ich typ.. Rower Janka był zakonserwowany na zimę i schowany na strychu.. Doniósłszy wszakże śmieci do komina, stanęła przed nim i zadumała się, patrząc smutno na dogasające węgle.. obecnie ludzie przeżywają wydarzenia towarzyszące w ich życiu : a.mniej intensywnie niż w średniowieczu.. Czytając książkę, myślał o wakacjach - _____.. Nazwij wszytkie części zdania.. Nie spodziewając się niczego, czerpali z niej wodę.Wypisz z tekstu wszystkie imiesłowy i nazwij ich typ..

2.Z podanego tekstu wypisz imiesłowy i nazwij ich typ.

Zaznacz imieslowy nieodmienne.. Nie czekajac na spoznajacych sie kolegow, poszedlem na umowione spotkanie.. Zmarznawszy w podrozy, marzylem o goracej herbacie z cytryna.. Stasiek z niepokojem oczyma za matką wodził.Z podanych zdań wypisz imiesłowy i nazwij je.. Dotarłszy do studni, wlała do niej wodę i zniknęła.. W centrum miasta stała studnia.. Z podanych zdań wypisz orzeczenia i nazwij je.. Postanowił inaczej spędzić święta, Uzgodniwszy z przyjaciółmi plan ucieczki, zrealizował go w brawurowy sposób.Z podanych zdań wypisz imiesłowy i określ ich typ.Z poniższego tekstu wypisz wszystkie imiesłowy, a następnie nazwij każdy z nich (np. imiesłów przymiotnikowy czynny) Gandalf jest już całkiem pewny - pierścień Froda, to najpotężniejszy z Pierścieni Władzy, Jedyny, który rządzi wszystkimi innymi.Sprawdzian z imiesłowów dla klasy I gimnazjum (wersja A i B) Opracowała: mgr Małgorzata Rembiasz A. Zaznacz imieslowy nieodmienne.. Zmarznąwszy w podróży, marzyłem o gorącej herbacie z cytryną.. b. bardziej rygorystycznie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt