Rozwój informatyki na przestrzeni lat prezentacja

Pobierz

Euklides w IV w. p.n.e. określił metodę wyznaczania największego wspólnego dzielnika dwóch liczb - znaną jako tzw. algorytm Euklidesa.Elektronika od kilkudziesięciu lat rozwija się niezwykle dynamicznie.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Praca wykonana pod kierunkiem nauczyciela.. Gottfried Wilhelm Leibniz (ur. 1646, zm. 1716) - uważany za prekursora informatyki, wynalazca rachunku różniczkowego i całkowego.. Kto skonstruował pierwszy rower?. Uznawana jest ona za pierwszy w historii komputer osobisty, czyli w prostym przekładzie - jest prekursorem trzymanego w naszych domach sprzętu, który obecnie nie jest już tylko przeznaczony .. REKLAMA.na inteligencja" w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna i częściej stosowana.. Były one niezbędne do mechanizacji procesu dekryptażu szyfrogramów niemieckiej Enigmy, a później znalazły zastosowanie w innych aspektach - takich jak obliczenia balistyczne.HISTORIA INFORMATYKI Historia informatyki, w dzisiejszym znaczeniu tego słowa, rozpoczyna się w latach 40.. Poradnik zawodowy, Lublin 1974 Franciszek Studnicki: Wprowadzenie do informatyki prawniczej Chronologiczne zestawienie wydarzeń związanych z historią .NA PRZESTRZENI LAT 95-lecie szkolenia kadr łączno ści w Zegrzu to równie ż dobra okazja do podsumowania zmian jakie zaszły w sprz ęcie ł ączno ści wykorzystywanym do szkolenia..

Temat: Rozwój informatyki na przestrzeni lat.

Katolickie gimnazjum im.. W 1924 r. Walther Bothe buduje pierwsza bramke logiczna AND, co przyniesie mu Nagrode Nobla 1954.. Informatyka 8-12 1989, 16-19.. Znajdź w Internecie (lub innym źródle) informacje na temat różnych pomysłów na komputer np. o komputerze kwantowym.Technologia rozwija się błyskawicznie, zmieniając nasze życia nie z pokolenia na pokolenie, ale z dekady na dekadę, a nawet jeszcze szybciej - wystarczą 2 - 3 lata, aby powstała nowa kategoria urządzeń.. Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu zdajemy sobie sprawę, że żyjemy w niesamowitych czasach.. Autor pracy: Jan Urbanek.. Možecie je opracowaé samodzielnie w ramach zadaó projektowych.. Jak budowałem aparaty matematyczne w latach .. Konferencja została podzielona na bloki tematyczne takie jak: Przyszłość STEAM Lab, STEAM- owe Przedszkole, STEAM-owa Szkoła, STEAM-owy .Krótka historia komputerów osobistych - 70 lat rozwoju PC.. Przeczytajcie przygotowany materiał.. SQ to m.in.:Od czasów ENIAC-a zmieniło się właściwie wszystko, bo dzisiejsze pecety stały się nie tylko wydajniejsze, ale przede wszystkim: mobilne, wielozadaniowe i estetyczne.. Interesował się konstrukcją maszyn, w tym również zegarów.Historia Komputerów - Prezentacja Power Point.. W niniejszym artykule zostanie przedstawiony opis zawierający wyszczególnienie konkretnych przykładów..

Rozwój roweru na przestrzeni lat w obrazkach.

Przedstaw na kilku slajdach prezentacji multimedialnej rozwój informatyki w latach 70.XX wieku.. W 1925 roku Vannevar Bush projektuje pierwszą liczącą maszynę analogową , w której używa silników elektrycznych i licznych ruchomych części .Prezentacja: Historia komputerów - edukator.pl.. Przykłady zastosowań.. Jeden z nich - wykonany w roku 1490 - jest autorstwa samego Leonarda da Vinci, znanego z wielu .oddziałów wroga.. 1.Do dzisiaj wszyscy pamiętamy na urządzeniach przenośnych z lat 90. i komputerach stacjonarnych słynnego Tetrisa.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. informatyka kalendarium informatyczne kalendarium polskiej informatyki historia informatyki w Polsce historia Internetu historia systemu operacyjnego Wstęp do informatyki prawniczej.. XX wieku, kiedy pojawiają się pierwsze kalkulatory służące m.in. do mechanizacji procesu dekryptażu szyfrogramów niemieckiej maszyny szyfrowej Enigma.W przytoczonych faktach dotyczących historycznego roz­woju informatyki i technologii nie uwzględniono XXI wie­ku.. Jest ona w chwili obecnej szczytem ludzkich osiągnięć, dzięki jej rozwojowi ludzkość stanęła przed erą informatyki i powszechnej komputeryzacji.. XX wieku, kiedy pojawiają się pierwsze kalkulatory służące m.in. do mechanizacji procesu dekryptażu szyfrogramów niemieckiej maszyny szyfrowej Enigma.Prawo przestrzenne Filozofia czasu i przestrzeni Serie wydawnicze z zakresu informatyki Historia informatyki Informatyka Biologia rozwoju Forum Obywatelskiego Rozwoju Działania zbrojne według lat Katastrofy według lat Dzieła według lat Ekonomia rozwoju Sport w Polsce według lat Samochody z lat Samochody z lat 1900-1909o Zmiany technologiczne, rozwój telekomunikacji i informatyki oraz obniżenie kosztów transportu stworzyły nowe możliwości funkcjonowania wielu gałęzi przemysłu i zmieniły sposób organizacji produkcji, o Podstawą umiędzynarodowienia produkcji jest postęp technologiczny,About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .1..

A.Mazurkiewicz.Krótka historia roweru - prezentacja i streszczanie.

40 lat później bramka AND będzie jednym z kluczowych elementów CPU komputera.. Zapraszamy w podróż, która przedstawi, jak wyglądała historia komputera w skrócie od czasów ENIAC-a do czasów współczesnych, a nawet planów na dalsze lata.Historia Informatyki.. Zauważalny jest on w wielu dziedzinach życia np. w : medycynie upowszechnienie antybiotyków, nowoczesnych urządzeń potrafiących zdiagnozować jednostkę chorobowa (tomograf komputerowy), przeprowadzić operacje (laser) lub wspomóc .Historia jest ważna, ale liczy się przyszłość.. Koniec lat 90. to początek nie tak krótkiej historii komputerów przenośnych: notebooków i laptopów, a także coraz lepszych podzespołów w komputerach stacjonarnych.. Jana Pawła II.. Dziś w XXI wieku, często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważnym narzędziem pracy, nauki i zabawy stał się dla wielu ludzi.Historia współcześnie rozumianej informatyki rozpoczyna się w latach 40.. Okres maszyn cyfrowych typu ODRA.. Nie ujęto m.in. zagadnień, z którymi spotkaliście się na zajęciach z informatyki w ostatnich latach nauki, a niektóre z nich poznaliście też w praktyce.. Później nawlekanie kamieni na pręty doprowadziło do stworzenia pierwszego liczydła zwanego abakusem.. XX wieku, kiedy to pojawiły się pierwsze maszyny, służące do skomplikowanych obliczeń matematycznych.. Celem konferencji jest prezentacja trendów i rozwiązań związanych z kształtowaniem kompetencji przyszłości w Polsce i na świecie..

Szybki rozwój elektroniki oraz informatyki sprzyja rozwojowi tej dziedziny nauki.

Możecie je opracować samodzielnie w ramach zadań projektowych.W przytoczonych faktach dotyczqcych historycznego rozwoju informatyki i technologii nie uwzglçdniono X XI wieku, w tym zagadnieó, z którymi spotka- lišcie sie na zajçciach z informatyki w ostatnich latach nauki, a niektóre z nich poznališcie teŽ w praktyce.. Pewne jest jednak, że ich pochodne zmienią nasz świat.. Zdobycze informatyki mają fundamentalny wpływ na rozwój naszego świata, a informatycy są ich twórcami.. Naukowcy, informatycy i wizjonerzy.. Wiek XX był czasem wielu wynalazków.. informatyki Krzysztofa Dzierbickiego.Historia informatyki - najważniejsze nazwiska, które wpłynęły na tę dziedzinę wiedzy.. Informatyka 8-12 1989, 26-30.. Przedstaw na kilku slajdach prezentacji multimedialnej rozwój informatyki w latach 80.XX wieku.. W X wieku p.n.e. do obliczania wyników stosowano układy kamieni.. Niecałe 20 lat później, urządzeń podłączonych do sieci było więcej niż ludzi na świecie.Historia informatyki.. Wrocławskie Zakłady elektroniczne ELWRO.. Automatyczne systemy wyszukiwawcze.. Technologia rozwija się błyskawicznie, .Rozwój techniki w XX i XXI wieku.. W lipcu 2016, maszyna o nazwie ENIAC obchodziła swoje okrągłe siedemdziesiąte urodziny.. W wiekach średnich ukształtowało się japońskie liczydło soroban.. R.Marczyński.. Bez wątpienie do najważniejszych z nich należy komputer.. Obsługiwał magistrale ośmiobitowe, ale architektura wewnętrzna była szesnastobitowa, dzięki czemu mógł korzystać z 1 MB pamięci (a dokładniej "przestrzeni adresowej", czyli 640 kB pamięci operacyjnej plus pamięć stała i porty wejścia/wyjścia).Serdecznie zapraszamy na konferencję STEAM - Międzynarodowy Dzień STEAM, która odbędzie się 15.11.2021 roku.. "Inteligentne maszy-ny" są potrzebne człowiekowi do tworzenia i odkrywania nowych zależności w świecie, więc AIHistoria informatyki, w dzisiejszym znaczeniu tego wyrażenia, rozpoczyna się w latach 40.. Jak wynaleziono rower?. Projekty praprzodków roweru, które zresztą nie doczekały się realizacji, powstawały prawdopodobnie już dużo wcześniej.. Z oczywistych powodów nie b ędzie to "stuprocentowa" prezentacja wykorzystywanego sprz ętu w zegrzy ńskim o środku ale w du żejNa rynku pojawił się mikroprocesor 8086 (29000 tranzystorów !).. Włodzimierz MarcińskiO osiągnięciach Instytutu Informatyki Politechniki Warszawskiej zastosowanych w praktyce.. Czy za kolejne 70 lat będą w obiegu słowa informatyka czy komputer - nie wiadomo!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt